""

A Kecskemét kétgólos győzelmet aratott a második félidőben végig emberhátrányban játszó Siófok otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 30., utolsó fordulójának szombati napján.

A vendégek az Európa Liga-indulást jelentő negyedik hely megszerzéséért küzdöttek, ám hiába nyertek, a forduló előtt egypontos előnnyel negyedik Budapest Honvéd szintén győzött, így a kecskemétieknek meg kellett elégedniük a bajnoki ötödik hellyel.

A kecskemétiek a bajnoki 4. helyért, a siófokiak pedig az idénybeli 8. hazai győzelemért, illetve a 8. hely megszerzéséért léptek pályára. Az első félidő vendégfölénnyel telt, helyzetekben és labdabirtoklásban is a Kecskemét volt jobb, igaz gólt nem rúgott volna, ha a félidő utolsó percében Lengyel nem szabálytalankodik Lencsével szemben a 16-oson belül, gól-, illetve emberhátrányba hozva ezzel együttesét.

A második játékrészben a vendégek újabb találatukkal el is döntötték a találkozót, igaz, olykor a házigazdák is eljutottak Németh kapujáig, ám egy Haraszti-kapufánál többre nem futotta erejükből.

OTP BANK LIGA
30. forduló:
FGSZ Siófok – Kecskeméti TE 0-2 (0-1)
Siófok, vezeti: Kassai Viktor (Erős Gábor, Kispál Róbert)
FGSZ Siófok: Ribánszki – Mogyorósi (Kiss 82.), Nyári, Lengyel, Fejes – Kecskés (Kanta 41.), Eugene – Pál, Haraszti, Melczer (Fehér 72.) – Simon A.
Kecskeméti TE: Antal (Németh 53.) – Koszó, Balog, Varga, Forró – Cukic, Hegedűs (Tölgyesi, 59.) – Bori – Szavics, Bertus (Máté 82.) – Lencse
Gólszerző: Lencse (45., tizenegyesből), Bertus (69.)
Sárga lap: Kecskés (37.), illetve Szavics (38.), Varga (68)
Piros lap: Lengyel (45.)

90. perc: Vége! A Kecskemét 2-0-ra legyőzte a Siófokot

69. perc: Bertus góljával 2-0-ea vezet a KTE

46. perc: Elkezdődött a második félidő

45. perc: Véget ért az első félidő

45. perc: Lencse tizenegyesből szerezte meg a vezetést a Kecskemétnek

1. perc: Elkezdődött a találkozó.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A Budapest Honvéd végzett a negyedik helyen a labdarúgó OTP Bank Ligában, mivel az utolsó forduló szombati játéknapján győzött Pécsen. A fővárosi csapat ezzel a következő szezonban indulhat az Európa Ligában.

Potyogtak a gólok az első félidőben, amelyben a Pécs már a 23. másodpercben hátrányba került, de még a szünetig fordított.

A gólszüret később is folytatódott, a meccsen kétszer is vezetett a Pécs, mégis kikapott, sorozatban hetedszer. A házigazdáknál a nigériai Okoronkwo megszerezte első magyarországi találatát.

PMFC-Matias – Bp. Honvéd FC 3-4 (2-1)
Pécs, vezeti: Szabó Zsolt (Viszokai László, ifj. Kormányos Gábor)
PMFC-MATIAS: Dibusz – Simonfalvi, Goia, Lantos, Kvekveskiri (Turi 87.) – Regedei (Nagy 72.), Paraczki – Okoronkwo, Fröhlich (Andorka 60.), Zeljkovics – Bajzát
Budapest Honvéd FC: Kemenes – Lovric, Debreceni, Botis, Vidovics (Horváth 69.) – Johnson, Hidi (Hajdú 55.) – Németh (Faggyas szünetben), Ivancsics, Tchami – Délcezg
Gólszerző: Fröhlich (12.), Bajzát (22.), Okoronkwo (51.)  illetve Tchami (1.), Ivancsics (50. – 11-esből), Délczeg (53.), Faggyas (61.)
Sárga lap: Okoronkwo (47.), Goia (49) illetve Délczeg (21.), Debreceni (38.), Vidovics (39.), Németh (43.)

90. perc: Véget ért a mérkőzés! A Honvéd minden eredménytől függetlenül a bajnokság 4. helyén végzett!

61. perc: Faggyas góljával vezet a Honvéd, ezzel a 4. helyen áll a tabellán

53. perc: Délczeg kiegyenlített!

51 perc: Okoronkwo válaszolt a Honvéd találatára

50. perc: Ivancsics tizenegyesből volt eredményes

22. perc: a Pécs Bajzát góljával fordítani tudott

12. perc: Fröhlich találatával kiegyenlített a Pécs!

1. perc: Tchami góljával vezet a Honvéd

A Paks magabiztosan nyert a vendég Ferencváros ellen, így az ”atomváros” csapata a 6. helyet szerezte meg a bajnokságban.

Remek meccset játszott a két csapat, a találkozó akár gólzáporosabb eredménnyel is zárulhatott volna. Az Európa Liga-indulást érő negyedik hely megszerzésében reménykedő paksiak sokkal jobban futballoztak, rengeteg helyzetet alakítottak ki, a gyenge lábakon álló Fradi-védelem csak asszisztált a hazaiak első félidei játékához.

A fordulást követően gyorsan növelte előnyét a Paks, ezzel el is dőlt a három pont sorsa. Más kérdés, hogy a Budapest Honvéd és a Kecskemét sikerei miatt a Ferencváros legyőzése sem volt elég a paksiaknak a negyedik helyhez, és az Európa Liga-induláshoz.

MVM Paksi FC – Ferencváros 4-2 (3-2)
Paks, vezeti: Solymosi Péter (Berettyán Péter, Horváth Róbert)
MVM Paksi FC: Csernányszki – Hefler, Éger, Fiola, Szabó – Sifter, Szatmári – Bartha, Kiss (Sipeki 81.), Vayer – Böde
Ferencváros: Gyenes – Fülöp, Grúz, Klein (Batik szünetben), Svéb – Beliczky, Otten, Jovanovics, Junior (Varga 82.) – Hakola (Nyilasi, 85.) – Oláh
Gólszerző: Böde (10.), Kiss (35., 37.), Szatmári (46.)  illetve Klein (19), Oláh (20.)
Sárga lap: Batik (53.)

90. perc: A Paks egymás után második alkalommal is legyőzte a Ferencvárost

46. perc: Hihetetlen kezdés! A Paks Szatmári góljával már 4-2-re vezet

45: Véget ért az első félidő

37. perc: Kiss második góljával fordított a hazai alakulat

35. perc: Kiss Tamás révén egalizálta az eredményt a Paks

20. perc: Oláh találatával 2-1-re vezet a vendég csapat

19. perc: Klein góljával kiegyenlített az FTC

10. perc: Böde révén megszerezte a vezetést a Paks

A már korábban kiesett Vasas elleni hazai győzelemmel – a hetedik helyen – fejezte be a labdarúgó OTP Bank Liga 2011/2012-es idényét a Diósgyőr.

Mindkét csapat nyílt sisakos játékkal kezdett. A kapuk gyakran kerültek veszélybe és a gólok sem maradtak el. A DVTK irányított, de a hazai védelem megingásait rendre jól használták ki az angyalföldiek.

A szünet után is élvezetes és változatos játékot láthattak a nézők, a kidolgozott helyzeteket azonban ekkor már mindkét csapat kihasználatlanul hagyta.

Diósgyőri VTK – Vasas SC 3-2 (3-2)
DVTK Stadion, vezeti: Andó-Szabó Sándor (Albert István, ifj. Tóth Vencel)
Diósgyőri VTK: Rakaczki – Takács, Vadász, Nagy, Frizoni – Abdouraman, Sekour – Gallardo (Seydi szünetben), Tisza, Luque – Bacsa (Dobos 62.)
Vasas SC: Ilizi – Tóth, Kovács, Mileusnic (Salem 78.), Tóth M. – Varga, Mehmedagic – Ferkó, Dajics, Huszárik – Boda
Gólszerző: Bacsa (2., 17.), Tisza (27.) illetve Dajics (19.), Tóth B. (36.)
Sárga lap: Takács P. (37.), Dobos (73.) illetve Dajic (20.), Mehmedagic (45.), Salem (80.)

36. perc: Tóth Balázs góljával zárkózik a vendég csapat

27. perc: Tisza góljával már 3-1-re vezet a DVTK

19. perc: Dajics góljával szépített a Vasas

17. perc: Bacsa ismét betalált

2. perc: Bacsa találatával előnybe került a hazai csapat